Zaradi pomankanja časa za učenje in raziskovanje je posledica zmanjševanje sposobnosti daljšanja mišic. S tem se pospešeno zmanjšuje usklajenost krajšanja in daljšanja mišic ob izvajanju določenega giba. Postopoma nas to privede do povečane neurejenosti gibanja, dela in posledično tudi življenja. Entropija tako vpliva na naše počutje in sposobnosti.

Entropija kot 2.zakon termodinamike pomeni spremembo na slabše, neurejenost, razpad sistema, kaos.

Če entropije ne uredimo, čedalje pogosteje in močneje čutimo bolečino, na kratki rok jo lahko ignoriramo, blažimo, ne odkrijemo pa pravega vzroka zanjo.

Ko se z bolečino sprijaznimo, se nanjo navadimo ustvarimo pogoje za nastanek kroničnih bolečin. Napetost mišic, sklepov, skeleta. Ko smo napeti pa je naše gibanje oteženo, naporno, togo. Kakovost življenja drastično upade.

Smisel bolečine opozarja na našo neurejenost in nered v nas in v naši okolici.

Ko se nam pokvarijo gospodinjski aparati v hipu pokličemo serviserja. Ko je čas za servis vozila ne razmišljamo. Zakaj tako vztrajno zanikamo lastno bolečino, se ji izmikamo, izogibamo in čakamo?

Naše telo je naš tempelj za katerega moramo skrbeti in biti do njega odgovorni. Kajti kronična bolečina nas kronično opozarja na težave.

Naj kronična bolečina postane naš motivator za spremembo vedenja in izhod iz kroničnih bolečin.

Iz kronične bolečine ne moreš brez bolečine.

Medicina ostaja brez rešitev za kronične bolečine. Le teh pa je vedno več.

Lahko se omamljamo, blažimo bolečine a tako se samo še bolj oddaljimo od sebe in rešitve. Človek se reši lahko le sam.

Jasna Vidic, učiteljica AEQ metode® 2.stopnja

Leave a comment